ONURSAL BAŞKANIMIZ

caner özenCANER ÖZEN KİMDİR?

1949 ylında Bitlis’in Mutki ilçesinde dünyaya geldi. İlk orta ve lise eğitimini Bitlis’te tamamladı. Yüksek öğrenimini Fransa’da Univercité Lille III Üniversitesinde tamamladı. Bununla yetinmeyen Caner Özen Gazi Üniversitesi Fransızca öğretmenliği bölümü o yılın birincisi olarak kazandı ve tamamladı.

Mesleki hayatı sınıf öğretmeni olarak başalasa da eğitimin her kademesinde uzun yıllar boyu idareci olarak da çalıştı. Mesleğine bağlı idealist bir öğretmen olma coşku ve heyecanını hayatının hiçbir döneminde kaybetmeyen Caner Özen ülkemizin unutulmaya yüz tutmuş fakir köylerinde bir çok tahsilli genç filizlerin yetişmesine vesile oldu. Aynı köy okulunun kuruluş aşamasında da devletini temsilen bir fiil bulunmuştur. Beş yıl süresince, Fransa’nın Lille şehri Eğitim Ateşesi temsilcisi olarak ülkesini temsil etmiştir.

Mesleki hayatını sayısız ödül ve takdirnamelerle ile 1995 yılında noktalayan Caner Özen “Eğitim ömür boyu süren ve asla bitmeyen bir yolculuktur…” parolası ile yayıncılık ve kırtasiyecilik sektörüne adım attı. Edindiği yıllara dayanan tecrübelerini idealist yeni filizler yetiştirebilmek adına CANER ÖZEN EĞİTİM KURUMLARINI kurdu. 27.01.2021 tarihinde vefat etti. İsmi, okulumuzun Onursal Başkanı olarak sonsuza kadar yaşatılacaktır.